Čo nás poháňa

Prekvapivá pravda o tom, čo nás motivuje a ženie vpred

Autor : Daniel H. Pink

Väčšina z nás je presvedčená, že najlepším spôsobom, ako motivovať seba či iných, je "vonkajšia" odmena, napríklad peniaze. Skrátka prístup cukor a bič. Daniel H. Pink však tvrdí, že tento prístup je chybný. Tajomstvom vysokého výkonu a spokojnosti - v práci, v škole i doma - je hlboká ľudská potreba riadiť si vlastný život, učiť sa a vytvárať nové veci, a zlepšovať samého seba a svet okolo nás. Využívajúc štyri desaťročia vedeckých výskumov o ľudskej motivácii autor poukazuje na nesúlad medzi vedeckými poznatkami a praxou. Rozoberá tri zložky skutočnej motivácie - autonómiu, majstrovstvo a dôvod, pričom ponúka šikovné a prekvapivé metódy, ako ich preniesť do praxe. Predstavuje tiež spoločnosti, ktoré využívajú nové motivačné prístupy a zasväcuje nás do sveta vedcov a podnikateľov, ktorí ukazujú odvážnu cestu vpred.

Vydavateľ Eastone Books

ISBN 9788081091704

Rok vydania 2011

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 208

Väzba pevná

Hmotnosť 438 g

Rozmer 155 x 225

Odosielame ihneď

9,99
Please select variants first

O autorovi

Daniel H. Pink je autorom šiestich provokatívnych kníh o podnikaní a ľudskom správaní.Danove knihy získali niekoľko ocenení, predali sa milióny výtlačkov a boli preložené do viac ako 40 jazykov. Žije so svojou rodinou vo Washingtone.

Pink bol výkonným producentom televízneho seriálu "Crowd Control" o ľudskom správaní na stanici National Geographic Channel, ktorý sa vysielal vo viac ako 100 krajinách. Často sa objavoval v televíziách NPR, PBS, ABC, CNN a ďalších televíznych a rozhlasových sieťach v USA a zahraničí.

Bol prispievajúcim redaktorom v časopisoch Fast Company a Wired a obchodným publicistom v The Sunday Telegraph . Jeho články a eseje sa tiež objavili v The New York Times , Harvard Business Review , The New Republic , Slate a ďalších publikáciách. Bol tiež členom Japan Society Media v Tokiu, kde študoval obrovský komiksový priemysel v krajine.

V roku 2019 ho londýnsky Thinkers 50 vyhlásil za 6. najvplyvnejšieho mysliteľa v oblasti riadenia na svete.

Predtým, ako sa pred 20 rokmi vydal na vlastnú cestu, pracoval v spoločnosti Dan na rôznych pozíciách v politike a vláde. V rokoch 1995 až 1997 pracoval ako hlavný rečník viceprezidenta Al Gorea.

Získal titul BA na Northwestern University, kde bol zvolený za člena Phi Beta Kappa, a JD z Yale Law School. Čestné doktoráty získal aj na Georgetown University, Pratt Institute, Ringling College of Art and Design a Westfield State University.

Oficiálna webstránka : www.danpink.com