Čo nás nezabije

Autor : Scott Carney

Vydavateľstvo : Eastone books

Kategória : Zdravie Šport a pohyb Motivácia

Ako vďaka tréningu v nepriaznivých prírodných podmienkach znovuobjaviť našu prirodzenú silu a odolnosť

Vzdali by ste sa vlastného pohodlia výmenou za lepšie zdravie a kondíciu? Presne to spravil novinár Scott Carney, keď na vlastnej koži začal skúmať prirodzené schopnosti človeka odolávať extrémnym poveternostným podmienkam a možnosti vedomého ovplyvňovania niektorých biologických procesov v tele. Autorov záujem o evolučné zmeny ľudského tela a zlepšenie vlastnej kondície vyplynuli zo stretnutia s Holanďanom Wimom Hofom - "ľadovým mužom" so schopnosťou vedome regulovať telesnú teplotu a vyrovnať sa s podmienkami, ktoré by netrénovaného človeka mohli zabiť.

Na základe mnohých výskumov Carney dokazuje, že trénovaním tela v určitých podmienkach je možné vyrovnať sa s chladom, horúčavami, extrémnymi výškami aj hĺbkami, zmierniť prejavy niektorých chorôb a celkovo si výrazne zlepšiť zdravie. Svoju mimoriadne pútavú knihu pretkáva skúsenosťami z vlastnej premeny na odolnejšieho človeka a ukončuje ju strhujúcim opisom výstupu na Kilimandžáro, ktorý sa skupine Wima Hofa podarilo uskutočniť za neuveriteľných 28 hodín.

  • EAN 9788081093265
  • ISBN 978-80-8109-326-5 
  • Rozmery 155 × 225 mm 
  • Termín vydania 21.4.2017
  • Odosielame do 48 hodín
11,99 € 13,99 €
Please select variants first

O autorovi

Investigatívny novinár a antropológ Scott Carney pracoval v najnebezpečnejších kútoch sveta. Jeho dielo spája naratívnu literatúru faktu s etnografiou. Jeho kniha "Čo nás nezabije", sa stala bestsellerom New York Times Carney bol päť rokov prispievajúcim redaktorom v spoločnosti Wired a jeho práce sa tiež objavujú v časopisoch, ako napríklad Mother Jones, Men's Journal, Playboy, Foreign Policy, Discover, Outside a Fast Company .

Jeho tvorba bola predmetom rôznych rozhlasových a televíznych programov, vrátane relácií NPR a National Geographic TV. V roku 2010 získal cenu Payne za etiku v žurnalistike a za príbeh "Zoznámte sa s rodičmi", ktorý zmapoval medzinárodný gang únosov. Carney strávil veľa času v južnej Ázii a hovorí po hindsky. Vyštudoval Kenyon College a antropológiu na University of Wisconsin-Madison. V súčasnosti žije v Denveri.