Čítaj romány ako profesor

Živé objavovanie najobľúbenejšej literárnej formy na svete

Autor : Thomas C. Foster 

Od Petronia, Miguela de Cervantes, Madame de la Fayette, Jane Austinovej až po súčasných majstrov sa román vyvíjal v závislosti od spoločenských, sociálnych a technologických zmien, celé stáročia vstrebávajúc tradíciu a nové myslenie. Nájdeme v ňom kultúru, predsudky, novú filozofiu, ideológie, náboženstvá a celé dejiny ľudstva.

Thomas C. Foster geniálne sprevádza čitateľa cez fascinujúcu symboliku románov. Nech nám už román na samom začiatku zvestuje hocičo, ide o informácie o tom, kto, čo, kde, kedy, ako a prečo. Inými slovami, spôsob, akým je príbeh vyrozprávaný, je rovnako dôležitý ako príbeh samotný.

Je len v rukách čitateľov, či si román obľúbia, alebo ho odmietnu, preto by mali o ňom niečo vedieť. V prvom rade musí čitateľ so spisovateľom spolupracovať a aj román sa mu potom odmení hlbším zážitkom, radosťou z čítania a dojmom, ktorý rezonuje ešte dlho potom, ako dočíta poslednú stránku.

Profesor Foster je výborný rozprávač. Čítaj romány ako profesor je zábavná a inteligentná kniha určená širokému publiku. Nikto sa nenarodí ako skúsený čitateľ a ak chceme porozumieť hlbším rovinám textu, táto kniha bude naším spoločníkom a prinesie nám intenzívnejšie zážitky z čítania.

Vydavateľ Tatran

ISBN 978-80-222-0940-3

Rok vydania 2018

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 328

Väzba pevná

Hmotnosť 360 g

Rozmer 140 x 210

Odosielame do 48 hodín

9,90
Please select variants first

O autorovi

Thomas C. Foster je profesorom anglického jazyka na University of Michigan-Flint, kde prednáša súčasnú literatúru, drámu, poéziu aj kreatívne písanie. Knihu Čítaj literatúru ako profesor prinášame v zrevidovanej podobe. V tomto diele autor zúročil svoje tridsaťročné skúsenosti z prednáškových siení. Podnetné, zábavné a inšpiratívne rozprávanie nie je určené len znalcom literatúry, ale aj študentom a laikom, ktorí chcú hlbšie porozumieť textom. Aj v ďalšom diele Čítaj romány ako profesor rozoberá najdiskutovanejšiu literárnu formu - román. Ukazuje, ako sa menila jeho forma v jednotlivých storočiach, keď sa v ňom odrážali sociálne zmeny a technologické napredovanie. Záujmu čitateľov a tešia aj jeho ďalšie diela: Čítaj poéziu ako profesor, Čítanie zo strieborného plátna.

Oficiálna webstránka : www.thomascfoster.com

Všetky knihy v našej ponuke od Thomasa Fostera :