Čítaj literatúru ako profesor

Dynamická a zábavná príručka o čítaní medzi riadkami

Autor : Thomas C. Foster 

Thomas Foster vysvetľuje literatúru ako nečakané dobrodružstvo, ktoré nám odkrýva nové svety poznania. Hoci priznáva, že veľké príbehy a emócie boli napísané už kedysi dávno a každá doba ich len nanovo prerozpráva a dá im nový šat, nedajme sa zmiasť. Súčasné diela a autori sú rovnako zaujímaví a inovatívni ako ich dávni predchodcovia a navyše nám sprostredkúvajú odkaz nastupujúcich pokolení.

Dielo Čítaj literatúru ako profesor je zábavným sprievodcom literatúrou pre každého - bez ohľadu na vek a počet prečítaných kníh. Autor rozpráva strhujúco a svojím zanietením pre mýty, symboly a príbehy, na ktoré upozorňuje, nenápadne vedie čitateľa a prehlbuje jeho literárne cítenie. Otvára pred ním nové dimenzie čitateľskej skúsenosti a umocňuje jeho čitateľský zážitok. Vo svojom rozprávaní nesleduje len autorov príbeh, ale aj osobitosti autorovho jazyka, pričom je zábavný, vtipný a poučný.

To najdôležitejšie: bohatstvo mysle, rezonanciu citov a hĺbku poznania nájdeme podľa Fostera v troch základných dielach, v Biblii, u Shakespeara a v ľudových rozprávkach, ku ktorým sa vracia každá generácia. No nie je to len "klasika", s každým prečítaným dielom zažívame nové dobrodružstvo, s akým by sme sa v reálnom živote asi nestretli, navyše podnecuje aj našu predstavivosť, fantáziu, súcit a pochopenie.

Vydavateľ Tatran

ISBN 978-80-222-0939-7

Rok vydania 2018

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 344

Väzba pevná

Hmotnosť 381g

Rozmer 140 x 210

Odosielame do 48 hodín

9,90
Please select variants first

O autorovi

Thomas C. Foster je profesorom anglického jazyka na University of Michigan-Flint, kde prednáša súčasnú literatúru, drámu, poéziu aj kreatívne písanie. Knihu Čítaj literatúru ako profesor prinášame v zrevidovanej podobe. V tomto diele autor zúročil svoje tridsaťročné skúsenosti z prednáškových siení. Podnetné, zábavné a inšpiratívne rozprávanie nie je určené len znalcom literatúry, ale aj študentom a laikom, ktorí chcú hlbšie porozumieť textom. Aj v ďalšom diele Čítaj romány ako profesor rozoberá najdiskutovanejšiu literárnu formu - román. Ukazuje, ako sa menila jeho forma v jednotlivých storočiach, keď sa v ňom odrážali sociálne zmeny a technologické napredovanie. Záujmu čitateľov a tešia aj jeho ďalšie diela: Čítaj poéziu ako profesor, Čítanie zo strieborného plátna.

Oficiálna webstránka : www.thomascfoster.com

Všetky knihy v našej ponuke od Thomasa Fostera :