Chlapec, krtko, líška a kôň

BESTSELLER

Autor : Charlie Mackasy

I keď to málokto pokladal za možné, prišla doba, v ktorej akoby sa zastavil čas a do popredia sa dostávajú iné priority. Je to boj o prežitie a čas zamyslieť sa. Mnohí sa cítia vo svojom boji osamelí a opustení, potrebujú povzbudiť. Práve týmto čitateľom, ale nielen im, je určená kniha Charlieho Mackesyho. Nájde si cestu priamo do vášho srdca, zaujme vás a ukáže, že napriek všetkému bude svet v poriadku. Je to terapia v knižnej podobe, potvrdenie láskavosti, dobroty a lásky.

Osamelý chlapec stretne krtka, ktorý má rád sladkosti. Spolu sa vydajú na dobrodružnú cestu. Čoskoro sa k nim pripojí líška s koníkom. Znie to ako obyčajný detský príbeh, je to však predovšetkým príbeh o priateľstve, o živote a dôležitosti citu, ktorému hovoríme láskavosť. V čase prehnaného konzumu nám Charlie pripomína to najdôležitejšie - potrebu zostať ľudskou bytosťou. Chlapec s krtkom sa pokúšajú nájsť odpovede, líška je skôr mlčanlivá, no aj to má svoju príčinu. Vnímame múdrosť a hĺbku ich otázok a odpovedí, nie sú to však múdrosti z kalendárov a pohľadníc, síce pravdivé, ale trochu povrchné.

Príbeh prekvapuje jednoduchosťou a hĺbkou, je to symfónia každodenných, ale o to dôležitejších tém, dôkaz, aké prosté je pustiť sa do niečoho s jasným cieľom. Kniha právom očarila čitateľov v celej Amerike a v Anglicku, nadšene ju prijali aj v Nemecku. Je vhodná pre každú vekovú skupinu od 5 do 105 rokov. Aj ilustrácie rozprávajú silnou rečou, autorovi sa podarilo namiešať magickú kompozíciu ilustrácií a textu. Ilustrácie kreslené tušom pôsobia prirodzene, pravdivo a výrazne. Listovanie v knihe prináša číry pôžitok a radosť. Jednoznačne ju možno opatriť sprofanovanou visačkou "bestseller".

Vyd. značka: Tatran
Počet strán: 128
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 172 x 220 x 20 mm
Hmotnosť: 533 g
ISBN: 978-80-222-1102-4
EAN: 9788022211024 

Odosielame ihneď

17,90
Please select variants first

O autorovi

Charlie Mackesy je britský maliar, ilustrátor a spisovateľ. Nikdy nechodil na umeleckú školu, ale tri mesiace strávil v Amerike u maliara portrétov. Charlie začínal ako karikaturista pre The Spectator a ako ilustrátor kníh pre Oxfordskú univerzitu.. Prvýkrát vystavoval kresby v Londýne, v The Park Walk Gallery a odvtedy vystavovali v galériách v New Yorku, Londýne a Edinburghu.

Charlieho práce sa objavujú v knihách, súkromných zbierkach, ale aj na verejných priestranstvách vrátane cintorína Highgate v Londýne, v nemocniciach, väzeniach, kostoloch a na univerzitách po celej Veľkej Británii. Aktívne sa venuje filantropií v krajinách saharskej Afriky a je známy svojim priateľstvom s Nelsonom Mandelom.