Bež rýchlo, jedz pomaly

Výživné recepty pre atlétov

Autorka : Shalane Flanaganová 

Vydavateľstvo : Tatran

Kategória : Zdravie Šport a pohyb Stravovanie

"Mojím receptom na vytrvalosť v behu je už dlho uspokojovanie svojich chúťok zdravým jedlom. Bež rýchlo, jedz pomaly obsahuje rozumné rady a lahodné výživné recepty - konečne vznikol skvelý pomocník do kuchyne bežca."

Joan Benoit Samuelsonová

Prvá ženská maratónska víťazka na olympiáde v histórii

"Ste tým, čo dávate svojmu telu. V Bež rýchlo, jedz pomaly Shalane a Elyse vytvorili skvelé recepty na zásobenie tela živinami. Túto knihu veľmi odporúčam každému, kto chce vyniknúť v behu alebo jednoducho žiť zdravým a aktívnym životným štýlom."

Meb Keflezighiová

Štvornásobná americká olympionička a víťazka Bostonského maratónu

"V súčasnosti existuje veľa zavádzajúcich trendov stravovania, ktoré odporúčajú atlétkam. Konečne je tu kniha blízka môjmu srdcu, ktorá oslavuje konzumáciu skutočných potravín!"

Allyson Felixová

Šprintérka a zlatá medailistka z olympiády

Vydavateľ Tatran

ISBN 978-80-222-0856-7

Rok vydania 2017

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 254

Väzba pevná

Hmotnosť 990 g

Rozmer 204 x 254

Odosielame do 48 hodín

8,99 € 19,90 €
Please select variants first

O autorke

Shalane je strieborná olympijská medailistka, štvornásobná olympionička, šampiónka TCS New York City Marathon z roku 2017, bronzová medailistka z World Cross Country Bronze a viacnásobná americká rekordérka. Je treťou najrýchlejšou americkou maratónskou bežkyňou v histórii s časom 2: 21,14. Spolu so svojou spoluautorkou Elyse Kopeckou je autorkou bestselleru New York Times - Run Fast. Jesť pomaly: Výživné recepty pre športovcov .

Na elitnej úrovni preteká už viac ako 17 rokov a zvyčajne zabehne viac ako 100 míľ týždenne. Svoju schopnosť udržať túto úroveň tréningu pripisuje strave bohatej na živiny. Zameranie na podnecovanie zdravia a výkonnosti je neoddeliteľnou súčasťou jej tréningu. Shalane bola uvedená na titulnej strane časopisu Runner's World, Women's Running, Running Times, Competitor Magazine a Track and Field News. Účinkovala v šou Today, Good Morning America, Live with Kelly and Ryan, 60 Minutes, ESPN a Oprah. Jej inšpiratívny príbeh bol uverejnený aj v magazínoch Women's Health, Shape, USA Today, Boston Globe a New York Times. Shalane vášnivo hovorí o dôležitosti zdravého stravovania na bežeckých podujatiach po celej krajine. Shalane žije a trénuje v Portlande v Oregone. Sponzoruje ju stále Oregonská spoločnosť NIKE.

Oficiálna webstránka : www.runfasteatslow.com