Ako to s ním zvládnuť

Autor : Marek Zajac

Vydavateľstvo : Dobré vzťahy

Kategória : Rodina Ženy Manželský a partnerský život

Čo sa v našich životoch stane, že nám vzťahy prestávajú fungovať podľa našich predstáv? Stretneme skvelého človeka a úplne očarení s ním nadviažeme vzťah. No po čase býva mnohé inak.
Prichádzajú prvé nedorozumenia. Rozdielne názory, iné priority, či iné vnímanie reality. Často to otrasie prvotným nadšením, ktoré sa niekedy úplne vytratí.
Poviete si, to je normálne, zamilovanosť po čase pominie. Ale čo ak je niekedy iba potlačená tým, že odrazu vnímame toho druhého inak? Začíname sa totiž upriamovať na iné veci.
Predstavte si, že by ste si so svojim partnerom rozumeli úplne vo všetkom. Dá sa také niečo vôbec dosiahnuť? Pravdepodobne nie, dá sa však tomu priblížiť.
Váš partner má inú kombináciu hormónov ako vy. Má inú povahu, iné vlastnosti, iné túžby a iné životné skúsenosti. Keď to všetko spočítame, je takmer iným biologickým druhom. Je vlastne divné, že vám to vôbec spolu funguje.
Ešte stále si myslíte, že by ste si teda mali tak ľahko rozumieť?
Aj keď som vás práve schladil, tajne dúfam, že áno. Ale zadarmo to nebude. Bude to stáť množstvo snaženia a energie, ktorú do toho budete musieť obaja dať.
Vzťah nie je len o harmónii a romantike na lúke s jarnými kvetmi, šampanským a jahodami. Občas teda áno. V skutočnosti je ale často o zvládaní rozdielov medzi vami a hľadaní spoločnej reči.
Ako to však zvládnuť, keď on vám nie vždy rozumie? A vám sa jeho správanie zdá ako nepochopiteľné?
Je to preto, že hovoríte každý iným jazykom.
Máte iné myšlienkové pochody, inú logiku, iné vnímanie sveta.
A tou pointou je, pochopiť toho druhého. Nechce sa vám? Chápem, je to niekedy náročné. Pokojne to môžete celé zavrhnúť, alebo sa môžete rozhodnúť byť sama. Alebo môžete tvrdohlavo povedať, nech sa snaží on, veď je predsa muž a mal by vás dobýjať.
Sklamem vás. On je muž a on to až tak neanalyzuje. Nie je to totiž naša silná stránka.
Ak teda chcete zažiť lásku, celoživotný uragán citov, vezmite to do rúk vy. Zariaďte to a zmanažujte. Naučte to vás oboch zvládnuť, pretože on to nebude chcieť urobiť. Bude mu to trápne, je predsa muž .
Viem, ako myslí väčšina z nás a viem, aké sú naše silné stránky aj slabiny. A starať sa o to, aby vzťah fungoval, medzi naše hajlajty nepatrí.
Ak na to kývnete, potrebujete mu po prvé porozumieť. Po ďalšie, potrebujete byť porozumená vy sama a potrebujte vedieť zaobchádzať s tvorom, ktorý je úplne iný ako vy. A volá sa muž, pre istotu pripomínam...
Ak máte pocit, že to komplikujem, sama si odpovedzte, či existuje niečo komplikovanejšie, ako medziľudské vzťahy. No buď ich zvládnete, alebo zatrpknete.
V knihe Ako to s ním zvládnuť sa dozviete, ako to všetko vlastne je. Bez servítky, bez obhajovania, na rovinu. Ako to funguje, aj prečo to niekedy nefunguje. Dozviete sa, na čom najčastejšie padajú partnerské vzťahy a ako to zvrátiť.
Zistíte, ako ľahko sa dajú robiť vo vzťahu chyby a aké majú následky. Ale taktiež, ako to celé napraviť , zvrátiť a dostať to opäť do skvelej kondície.
Táto kniha vám pomôže porozumieť mužom. Tiež vám pomôže, aby oni lepšie rozumeli vám. Aby ste boli pochopená, rešpektovaná, tiež aj milovaná a hlavne šťastná.
S láskou, Marek Zajac, autor.

  • EAN 9788097390303
  • ISBN 978-80-973903-0-3
  • Rok vydania 2021
  • Jazyk Slovenský jazyk
  • Počet strán 215
  • Väzba flexi
  • Hmotnosť 490 g
  • Rozmer 148 x 209 x 19 
  • Odosielame do 48 hodín
12,79 € 13,90 €
Please select variants first