Ako sa vyznať v cudzích ľuďoch

Autor : Malcolm Gladwell

Prečo naše interakcie s cudzími ľuďmi veľa ráz dopadnú zle?

Ako sa Fidelovi Castrovi podarilo vodiť za nos CIA celú generáciu? Prečo sa Neville Chamberlain domnieval, že môže dôverovať Adolfovi Hitlerovi? Prečo stúpa počet sexuálnych napadnutí vo vysokoškolskom prostredí? Učia nás televízne seriály niečo o medziľudských vzťahoch, čo nezodpovedá realite?
Ako sa vyznať v cudzích ľuďoch je klasickým gladwellovským intelektuálnym hĺbaním a objavovaním, podnetným a kontroverzným ponorením do histórie, psychológie a medializovaných škandálov. Malcolm Gladwell vrhá nové
svetlo na podvody Berniho Madoffa, súdny proces s Amandou Knoxovou, samovraždu poetky Sylvie Plathovej, škandál okolo pedofílie Jerryho Sanduského na Pensylvánskej štátnej univerzite a smrť Sandry Blandovej, pričom spochybňuje naše chápanie týchto a aj ďalších udalostí.
Gladwell uvádza, že na nástrojoch a stratégiách, ktoré využívame, aby sme sa vyznali v neznámych ľuďoch, je niečo krajne pomýlené. A keďže nevieme, ako s nimi komunikovať, vzniká priestor na konflikty a nedorozumenia s nedozerným dosahom na náš život a svet. Táto prvá Gladwellova kniha od čias najpredávanejšieho trháka Dávid a Goliáš je pôsobivým sprievodcom v našich turbulentných časoch.

Z anglického originálu Talking to Strangers (Little, Brown and Company, New York 2019) preložila Zora Ličková.

Vyd. značka: IKAR
Edícia: IKAR
Počet strán: 384
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 137 x 207 x 33 mm
Hmotnosť: 455 g
ISBN: 978-80-551-7245-3
EAN: 9788055172453 

Odosielame ihneď

14,90
Please select variants first

O autorovi

Malcolm Gladwell je autorom mnohých titulov ktoré sa stali podľa rebríčka New York Times bestsellermi. Jeho kultové knihy ako napríklad Dávid a goliáš, Bod zlomu, alebo Záblesk sa stali obľúbenými medzi čitateľmi na celom svete.

Je taktiež zakladateľom Pushkin Industries, čo je spoločnosť, ktorá produkuje obľúbené podcasty, ako napríklad Revisionist Industry. Predtým ako sa stal spisovateľom bol pravidelným prispievateľom do rubrík prestížnych novín, ako New Yorker, alebo Wahington post, kde získal aj cenu Nation Magazine Awead, za jeho článok "Smoliar" o vynálezcovi Ronovi Popeilovi.

Podľa viacerých rebríčkov patrí medzi 100 najuznávanejších autorov a motivačných rečníkov na svete.

Oficiálna webstránka : www.gladwellbooks.com

Všetky knihy v našej ponuke od Malcolm Gladwell :