Ako dosiahnuť súhlas

NÁŠ TIP

Zásady úspešného vyjednávania

Autor : Roger Fisher 

S vyjednávaním sa stretávame všetci - v práci, aj v rodine. Na dosiahnutie svojho zámeru však často nevolíme tie najvhodnejšie metódy a postupy. Trojica uznávaných amerických autorov sa v tejto knihe venuje kompletnej analýze metód vyjednávania, vďaka ktorým je možné efektívne presadiť svoje záujmy a nenaštrbiť si pritom vzťahy. Na konkrétnych príkladoch analyzujú zámery všetkých zúčastnených strán a aj pre zdanlivo neriešiteľné situácie navrhujú taký spôsob komunikácie, ktorého výsledkom je spokojnosť všetkých partnerov "za vyjednávacím stolom".
Úspešný bestseller Ako dosiahnuť súhlas už roky patrí k najpredávanejším knihám na celom svete. Stal sa základom mnohých kurzov negociácie a je odporúčanou literatúrou v rámci štúdia biznisu a manažmentu na prestížnych svetových univerzitách. V slovenskom jazyku vychádza po prvýkrát.

Vydavateľ Eastone Books

ISBN 978-80-8109-202-2

Rok vydania 2012

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 216

Väzba brožovaná

Hmotnosť 330 g

Rozmer 155 x 225 

Odosielame ihneď

10,99
Please select variants first

O autorovi

Roger Fisher bol emeritným profesorom práva Samuela Willistona na Harvardskej právnickej škole a zakladateľom Harvardského vyjednávacieho projektu. Fisher, priekopník v oblasti medzinárodného práva a vyjednávania a spoluzakladateľ Harvardského vyjednávacieho projektu, zomrel 25. augusta 2012. Fisher pomohol ustanoviť vyjednávanie a riešenie konfliktov ako oblasť, ktorá si zaslúži akademické štúdium.

Fisherova práca položila základ, na ktorom je založená veľká časť oblasti rokovaní a riešenia konfliktov. Jeho najpredávanejšia kniha "Getting to Yes: Negotiating Without Giving In" (spoluautorom bol William Ury v roku 1981), bola preložená do 23 jazykov a po celom svete sa jej predali viac ako 3 milióny výtlačkov.

Podľa Roberta Mnookina "Roger Fisher učil, že konflikt nie je iba hra s" nulovým súčtom ", v ktorej je pevný koláč jednoducho rozdelený prostredníctvom dohadovania alebo vyhrážok. Namiesto toho ukázal, ako strany môžu skúmaním základných záujmov a nápaditosťou často rozšíriť koláč a vytvárať hodnoty. "

Podľa Roberta C. Bordoneho: "Roger bol majstrom v umení perspektívy, porozumenia toho, ako hlboké ľudské potreby - ktoré majú byť vypočuté, ocenené, rešpektované, autonómne a bezpečné - sa pri nesplnení alebo pošliapaní stávajú semenami zla a násilia, semená, ktoré môžu spôsobiť, že sa navzájom hanobíme, a ktoré nás motivujú vidieť svet prísne čierno-bielo.