13 vecí, ktoré psychicky silní rodičia nerobia

NÁŠ TIP

Autorka : Amy Morin

Vydavateľstvo : Eastone Books

Kategórie : Rodina

Ako vychovať sebaisté, vyrovnané deti a nastavviť ich myslenie na šťastný, zmysluplný a úspešný život

Autorka medzinárodného bestsellera 13 vecí, ktoré psychicky silní ľudia nerobia si tentoraz posvietila na rodičov, ktorých učí, ako vychovať psychicky silné a odolné deti, lebo, ako tvrdí, je jednoduchšie vychovať psychicky silné deti, než pomôcť zlomeným dospelým ľuďom, lebo získať psychickú silu v detstve, ktoré predstavuje obrovskú škálu možností na rast, je omnoho ľahšie.

Rodičia síce nedokážu svoje dieťa ochrániť pred nepriazňou osudu, ale ak ho vyzbroja nástrojmi, ktoré potrebuje pre psychickú odolnosť, dokáže tieto prekážky premeniť na príležitosť, ako sa stať silnejším a lepším.

V knihe sa dozviete, ako dovoliť dieťaťu robiť chyby, ale nerobiť z neho stredobod vesmíru, ako sa pri výchove nenechať ovládať pocitom viny, ale zároveň nebyť príliš prísny, ako si nemýliť disciplínu s trestaním a nebudovať v dieťati mentalitu obete, ale aj to, ako nedovoliť, aby strach o dieťa primárne určoval to, ako ho vychovávate... a mnoho ďalších užitočných rád a postojov.

EAN 9788081093746

ISBN 978-80-8109-374-6 

Rozmery 145 × 207 mm 

Termín vydania 18.9.2019

Odosielame ihneď

9,99 € 12,99 €
Please select variants first

Naša recenzia

Amy Morin okrem toho, že je psychologička, je spolu s manželom aj profesionálnym rodičom. Ako sama píše, často sa k nim dostávajú do opatery deti, ktoré vykazujú určité problémové správanie. Taktiež pracuje ako výchovná poradkyňa, takže táto téma "Deti a ich výchova" je jej veľmi blízka. Musím však spomenúť aj to, že nemá vlastné deti, takže myslím, že jej pohľad je čisto profesionálny.

Kniha ponúka množstvo situácií, ktoré ako rodičia zažívame pomerne často. Ako nadpis už naznačuje, kniha je rozčlenená na 13 kapitol zameraných na najčastejšie chyby vo výchove. Oceňujem však autorkine kvality, nakoľko z môjho pohľadu obsiahla veľkú časť problematiky výchovy detí.

Taktiež oceňujem, že v každej kapitole sa zamerala na všetky vekové skupiny a pomerne jasne a stručne opisuje správanie detí od ranného obdobia, až po teenagerský vek. Situácie, ktoré opisuje sú situácie priamo z jej praxe, čo je cítiť aj v jednotlivých príbehoch. Autorka poskytuje aj zaujímavé a kreatívne nápady na skvalitnenie rodinného prostredia. Mňa zaujala kapitola o vyjadrovaní pocitov. Veľa detí, a aj dospelých má problém so slovným vyjadrovaním toho, čo cítia. Možným riešením autorka vidí písanie si denníka medzi rodičom a dieťaťom. Toto ma nikdy nenapadlo. Asi to vyskúšam.

Knihu hodnotím pozitívne a myslím, že sa ani nedala napísať na menej ako 300 strán. Odporúčam ju všetkým rodičom. Aj keď by som ju nebral ako príručku správnej výchovy. Skôr si myslím, že každý, kto si kúpi túto knihu si v nej nájde to svoje, čo chce, prípadne potrebuje vo vzťahu voči svojim ratolestiam vyriešiť. Taktiež na konci každej kapitoly poskytuje autorka krátke zhrnutie obsahu kapitoly s krátkym pripomenutím, čo robiť a naopak, čo nerobiť pri výchove detí.

Obľúbený citát :

"Predtým, než sa niečo zlepší, sa zvykne situácia zhoršiť"

Recenziu spracoval : Rasťo

BOOKTURE "13 vecí, ktoré psychicky silní rodičia nerobia"

Netradičný darček, alebo možnosť, ako mať myšlienky z tejto knihy stále na očiach a tým podporiť ich používanie v každodennom živote.

Kniha v obraze, alebo po našom "Bookture". Obraz zachytáva myšlienky z knihy "13 vecí, ktoré psychicky silní rodičia nerobia" od Amy Morin.

Keďže vracať sa stále ku knihe nie je príliš komfortný spôsob, ako si stále pripomínať jej posolstvo, tak sme pre Vás pripravili obraz, v ktorom budete mať vybrané myšlienky z tejto knihy vždy na očiach ...

Viac tu. 

Všetky knihy v ponuke od Amy Morin :