13 vecí, ktoré psychicky silní ľudia nerobia

Autorka : Amy Morin

Nenechajte sa ovládať, prijmite zmenu, čeľte svojmu strachu a nastavte svoju myseľ na šťastie a úspech

Ako je možné, že niektorí ľudia dokážu byť šťastní a dosahovať úspechy, aj napriek nespočetným životným skúškam, ktorým neustále čelia? Z čoho pramení ich vnútorná vyrovnanosť a sila zvládnuť každú životnú situáciu?

Nad týmito otázkami sa zamyslela aj psychoterapeutka Amy Morin, ktorá vo svojej knihe nepíše o tom, čo všetko pre dosiahnutie vyrovnaného života treba robiť, ale o tom, čo stačí nerobiť. Svoje myšlienky predstavuje v širšom koncepte osobnej psychickej sily, ktorá ovplyvňuje naše myslenie a následne aj správanie voči sebe či iným ľuďom. V každej kapitole tejto knihy sa venuje jednej veci, ktorú ľudia vplyvom okolností zvyknú robiť a neuvedomujú si, že sami (a často nechtiac) tak zo seba robia zúfalcov či slabochov. Následne dáva čitateľom inštrukcie, ako tento prejav zo života prirodzene vylúčiť a nahradiť ho prejavom psychicky silnej, vnútorne vyrovnanej osobnosti, schopnej čeliť akejkoľvek situácii.

Vydavateľstvo Eastone Books

EAN 9788081092749

ISBN 978-80-8109-274-9 

Rozmery 145 × 207 mm 

Termín vydania 25.5.2015

Počet strán 248

Väzba brožovaná

Odosielame ihneď

10,99
Please select variants first

O autorke

Amy Morin je úspešná psychologička, koučka a motivačná rečníčka. V živote to však nemala jednoduché. Ako 23 ročnej jej zomrela matka a hneď tri roky na to manžel. Ako sama hovorí, bolo to jej najťažšie obdobie v živote, ale posunulo ju to veľmi vysoko.

Učí ľudí vyťažiť zo seba maximum, aj napriek nepriazni osudu. Venuje sa štúdiom mentálne silných ľudí a študuje, ktoré veci nerobia v porovnaní s inými ľuďmi. Už jej prvú knihu, "Čo mentálne silní ľudia nerobia" zaradil Wall street journal k bestsellerom a objavila sa v knižniciach mnohých fanúšikov tohto typu literatúry.

Pre tento rok chystá Amy aj vydanie novej knihy, "Čo robia mentálne silné deti" na ktorú sa už veľmi tešíme. Mala by v USA vyjsť v Apríli 2021. Popri kariére spisovateľky a psychoterapeutky prednáša na mnohých univerzitám a je častým hosťom prestížnych talkshows. Objavila sa už aj v magazínoch ako napríklad Forbes, alebo Guardian.

Aktívna je aj na sociálnych sieťach, najmä produkovaním svojich vlastných podcastov s názvom Podcast mentálne silných ľudí. Jej vidá na Youtube (obzvlášť video z TEDX z roku 2015) dosahujú stále mimoriadnu sledovanosť.

Oficiálna webstránka : www.amymorinlcsw.com

Všetky knihy v našej ponuke od Amy Morin :