12 pravidiel pre život

Liek na chaos

Autor : Jordan B. Peterson 

Uznávaný klinický psychológ Jordan Peterson významne ovplyvnil súčasné chápanie osobnosti. Vďaka jeho prednáškam o Biblii, ľúbostných vzťahoch, či mytológii, ktoré oslovili desiatky miliónov ľudí, ho možno zaradiť medzi najpopulárnejších mysliteľov na svete. V dobe nevídaných zmien a polarizujúcej politiky našiel jeho priamy a osviežujúci odkaz o dôležitosti osobnej zodpovednosti a starovekej múdrosti odozvu na celom svete.

V tejto knihe ponúka dvanásť dômyselných a praktických princípov pre zmysluplný život, ktoré nás nabádajú, aby sme si upratali vo vlastnom dome skôr, než začneme kritizovať iných, alebo aby sme sa porovnávali so svojím včerajším ja, nie s dnešným ja niekoho iného. Ukazuje nám, že sa nemáme snažiť dosiahnuť šťastie. Namiesto toho musíme hľadať zmysel nielen pre zmysel samotný, ale aby sme unikli pred utrpením, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou nášho života.

Peterson vychádza z jasných príkladov zo svojej klinickej praxe i osobného života, z prvotriednych poznatkov psychológie a filozofie a ponaučení plynúcich z najstarších mýtov a príbehov ľudstva a pozýva čitateľa na neopakovateľnú intelektuálnu cestu. 12 pravidiel pre život je pútavá, inšpiratívna kniha, ktorá ponúka liek na chaos v našich životoch: nesmrteľné pravdy aplikované na naše súčasné problémy.

Vydavateľ Tatran

ISBN 978-80-222-0948-9

Rok vydania 2018

Jazyk Slovenský jazyk

Počet strán 380

Väzba pevná

Hmotnosť 607 g

Rozmer 147 x 229

Odosielame do 48 hodín

16,90
Please select variants first

O autorovi

Jordan B. Peterson je profesorom psychológie na Torontskej univerzite. Vyrastal v mrazivej pustatine severnej Alberty, vyskúšal si súvrat v akrobatickom lietadle z uhlíkového vlákna a na hornom poschodí svojho domu v Toronte si postavil obradnú sálu podľa vzoru kmeňa Kvakiutov, keď ho tento prvý kanadský národ prijal za svojho člena.

Vyučoval mytológiu právnikov, lekárov a podnikateľov, bol konzultantom generálneho tajomníka OSN, pomohol svojim klientom zvládnuť depresie, obsedantno-kompulzívne poruchy a úzkosť a absolvoval nespočetné množstvo prednášok v Severnej Amerike a Európe. Doktor Peterson v spolupráci so študentami a kolegami publikoval viac ako sto vedeckých prác a svojou knihou Mapy významu: Architektúra presvedčenia transformoval psychológiu náboženstva. Počas pôsobenia na Harvarde ho nominovali na prestížnu Levensonovu cenu za inovatívnu výučbu.

Oficiálny web : www.jordanbpeterson.com