Projekt MOTIVA vzniká v období Covidovej pandémie, kedy mnoho ľudí stratilo a stále stráca svojich blízkych a prežíva veľmi ťažké časy. Podnikatelia zažívajú asi svoj najhorší rok, aký si nevedeli predstaviť ani v najhorších snoch. Rodiny nemajú príjem a často sa dostávajú do hraničných životných situácií.

Premýšľal som, ako by som ja osobne mohol prispieť, k tomu, aby ľudia nestrácali nádej a chuť prekonávať toto dlhé a ťažké obdobie.

Rozhodol som sa preto založiť projekt, v ktorom budem ľuďom ponúkať motivačnú literatúru a pomôžem im zorientovať sa v nej. Možno že práve jedna z týchto kníh pomôže niekomu zodvihnúť hlavu a ísť úspešne ďalej. 

A keďže motivačná literatúra a literatúra pre rozvoj osobnosti má veľkú obľubu u ľudí každej vekovej kategórie, svojimi recenziami im chcem pomôcť aj pri výbere kníh, ktoré si plánujú zakúpiť.

Tento projekt bude mať samozrejme svoje pokračovanie v rôznych formách pomoci jednak ľuďom, ako aj spoločnostiam, ktoré budú mať záujem o rozšírenie tohto druhu literatúry medzi svojich zamestnancov. A do konca roka sa nádejám, že otvorím aj prvý kamenný obchod, ktorý verím že prinesie do sféry kníhkupectiev INÝ rozmer vzťahov s komunitou knihomoľov a ľudí, ktorí sa chcú stať lepšími.