Wayne W. Dyer

17.04.2021

Wayne Walter Dyer bol americký spisovateľ - samouk, psychológ a motivačný rečník. jeho kariéra začala, keď začal na svojej domovskej univerzite vo voľnom čase prednášať študentom o pozitívnom myslení. Tí si jeho prednášky veľmi obľúbili, čo ho naštartovalo a začal prednášať po celej krajine.

Po úspechu s jeho prednáškami nasledoval odchod z akademickej pôdy a začal sa venovať literárnej tvorbe a pokračoval s prednášaním. Popri tejto činnosti začal publikovať aj svoje audionahrávky a svoju pôsobnosť rozšíril z USA do celého sveta.

Námety na svoju tvorbu čerpal najmä z Indických "guru" a bol ich študentom. Za svoju tvorbu bol častokrát kritizovaný pre svoje "plagiátorstvo". Literárny kritici na neho útočili, že len prepisuje už dlho známe fakty z racionálno-emocionálne teórie, ktorá v tom čase bola už veľmi známa. Väčšina jeho diel je naplnená spiritualizmom a mystikou. Preslávil sa rôznymi výrokmi, ako napríklad "Nemyslím si, že Ježiš vyučoval kresťanstvo, Ježiš učil láskavosti, láske a mieru." 

Kategórie