Timothy Ferris - Štvorhodinový pracovný týždeň

11.03.2021

Toto bolo ťažké. Toľko som na túto knihu pozerala neviem z akého titulu mi nešmakovala už,keď som ju vzal do ruky. Ale, že premôžem sa.
Kto z nás by paradoxne dal teraz čokoľvek aj za 8 hodinový pracovný týždeň. Áno, táto kniha bola písaná v inom čase.. Keď ľudia túžili po 4 hodinovom pracovnom týždni. Možno aj po dvoch mesiacoch dovolenky. Ale nie o tom je táto kniha.
Autor sa snaží vykresliť, ako fungovať efektívnejšie. Aj keď zavriem všetky oči, tak si neviem v praxi predstaviť, ako fungovať podľa návodu autora. Ale je to asi aj o tom, že je celá kniha štylizovaná na USA. Veľa vecí popísaných v knihe je neaplikovateľných na naše zemepisné šírky a navyše rady, ktoré dáva,r esp. odkazy na jednotlivé webstránky, sú len v anglickom jazyku, ktorý nie je ešte u nás používaný pri komunikácií.
Napríklad mať svoju osobnú asistentku v Indii. Áno, lacná pracovná sila je tam určite, ale pochybujem, že by nejaká Indka vedela po Slovensky.. Ale zase nikdy nehovor nikdy.
Dúfam, že sa autor neurazí, ale pokiaľ mala byť kniha uvedená na slovenský trh, mal byť upravená, resp. asi z polovice prepísaná a prispôsobená slovenskému čitateľovi.
Ak nemáte čo čítať, v pohode, prečítajte, ale myslím, že by sa ten čas dal stráviť aj s prínosnejšou knihou..


Ľutujeme, ale táto kniha je vypredaná, nižšie Vám ponúkame iné knihy od autora a alternatívy od iných autorov s podobným zameraním. 

Ostatné knihy v našej ponuke od Timothyho Ferrisa :

Kategórie

O autorovi

Časopis Fortune nedávno označil Timothy Ferrisa ako jedného z najinovatívnejších ľudí pod 40 rokov na svete. Svoj šiesty, niekedy aj siedmy zmysel vedel vždy dokonale zapojiť do svojich investícií. Patril medzi prvých ľudí, ktorí investovali do vtedy ešte neznámych startupov, akými boli napríklad Facebook, Uber, Duolingo, či Spotify.

Podľa rebríčkov New York Times, alebo aj Wall street journal patria dlhodobo jeho knihy medzi najpredávanejšie tituly. Svojimi aktivitami na sociálnych sieťach a vlastnou talkshow vysielanú prostredníctvom podcastov si vyslúžil prezývku Oprah internetu.

V súčasnosti Tim stále pôsobí ako Anjelský investor v mnohých startupoch a popularitu si získava najmä u mladých ľudí prostredníctvom svojej talkshow Tim Ferris Show.

Oficiálna webstránka : www.tim.blog

Ostatné knihy v našej ponuke na tému práca.

Kategórie