Thomas Erikson

30.04.2021


Thomas Erikson už viac ako dvadsať rokov pomáha ľuďom pochopiť seba a svoje okolie. Začalo to programom školení pre riadiacich pracovníkov po celom Švédsku. Ale niekde na jeho ceste si uvedomil, že šéf nie je jediný, kto by mohol mať úžitok z premýšľania nad tým, ako komunikovať a spájať sa s kolegami a ľuďmi. Dnes hovorí s každým a pre každého, kto sa chce dozvedieť viac o sebe a ostatných.

Jeho séria kníh sa volá Obklopený idiotmi , Obklopený psychopatmi , Obklopený zlými šéfmi a najnovší diel Obklopený neúspechmi . Jedna z najpredávanejších švédskych kníh o literatúre faktu a populárno-vedeckých kníh "Obklopený idiotmi" bola preložená do viac ako 40 jazykov. 

Je presvedčený, že ľahšie dosiahnete svoje ciele, ak lepšie pochopíte komunikáciu a svoje okolie. Využíva model DISC na zvýraznenie rozdielneho správania, kde sú rôzne archetypy správania a komunikácie kategorizované ako červené, zelené, žlté alebo modré. Metóda nie je nijakou exaktnou vedou a nemala by sa používať ako jediný nástroj na pochopenie vášho prostredia. Ale po školení viac ako 4500 vedúcich pracovníkov a viac ako 10 000 predajcov v komunikácii tvrdí, že tieto vzorce a formy správania fungujú.  Ako sám vraví : "Verím v ľudí a verím v ich schopnosť slobodne myslieť.

Oficiálna webstránka : www.surroundedbyidiots.com