Stephen Covey

17.04.2021

Stephen R. Covey  bol americký lektor a tréner líderstva, prednášajúci na univerzite Jon M. Huntsman School of Business v Utahu, USA, a autor bestselleru 7 návykov skutočne efektívnych ľudí. Bol otcom deviatich detí a starým otcom päťdesiatich dvoch vnúčat. V roku 2003 dostal cenu za otcovstvo od Národnej otcovskej iniciatívy (National Fatherhood Initiative). Jeho vyznanie aj autorská činnosť boli spätá s Cirkvou Ježiša Krista Svätých posledných dní, ako mormónsky misionár pôsobil dva roky v Anglicku.

Jeho spoločnosť Covey Leadership a spoločnosť Franklin Quest uzavreli partnerstvo, čím vznikla celosvetovo uznávaná a vyhľadávaná spoločnosť FranklinCovey, ktorá sa špecializuje na poradenstvo v oblasti osobnostného rozvoja. Väčšinou sa zameriava na korporátny svet a jej služby využívajú pre vzdelávanie zamestnancov tie najväčšie spoločnosti sveta. 

Samotný Covey sa taktiež venoval poradenstvu ohľadne rodinného života. Jeho knihy sa stali ihneď po vydaní bestsellermi a predalo sa z nich cez 20 miliónov kópií.