Ryan Holiday

16.04.2021

Ryan Holiday je americký autor a marketér. Pôsobí v spoločnosti American Apparel ako marketingový riaditeľ a popri tom prispieva do denníka Observer. Mnoho ľudí ho považuje za kontroverzného a vymyká sa všeobecným predstavám o ľuďoch, ktorí sa zaoberajú osobnostným rozvojom. Mne sa však páči.

Je zástancom a pokračovateľom myšlienok stoizmu (Senecu, Marca Aurelia), ktoré prezentuje vo svojich knihách. Úprimne, veľmi zaujímavé čítanie.  Taktiež je zástancom hnutia "teetotal", ktoré združujú ľudí ktorí absolútne odmietajú konzumáciu alkoholických nápojov.

Spolupracoval aj na knihe svojho priateľa Tima Ferrisa "Nástroje Titanov", kde mu venoval celú jednu kapitolu tejto knihe. Taktiež je častým hosťom mnohých talkshow a podujatí, zameraných na osobnostný rozvoj.

Je známy aj tým, že otvorene vystupoval proti zvoleniu Donalda Trumpa. Snáď asi aj preto, že patril medzi najaktívnejších podporovateľov už terajšieho prezidenta Joa Bidena. Ryan holiday žije so svojou manželkou a synom na svojom ranči v Texase.

Oficiálna webstránka : www.ryanholiday.net