Paulo Coelho

27.04.2021


Paulo Coelho je Brazílsky autor, ktorý ako 38 odišiel do Španielska a zažil tam duchovné prebudenie, kde napísal aj svoju prvú knihu. Hneď jeho druhá kniha "Alchymista" sa stala celosvetovým bestsellerom a bolo jej predaných viac ako 35 miliónov kópií. Táto kniha sa taktiež stala najprekladanejšou knihou žijúceho autora.

Už ako mladý chlapec prejavil svoju túžbu stať sa spisovateľom, avšak v jeho rodine sa to stretlo s výrazným nepochopením. Jeho búrlivé roky nastali počas revolúcie v Brazílii, kedy začal komponovať revolučné piesne a za čo si niekoľkokrát vyslúžil pobyt vo väzení. Po spomínanej ceste do Španielska putoval viac ako 500 míľ do Compostely, kde napísal aj svoju prvú knihu "Pútnik z Compostely".

Celkovo vydal 26 kníh, z ktorých sa predalo viac, ako 65 miliónov kópií a boli preložené do 59 jazykov. Jeho štýl písania mnohí kritizovali. Legendárnou vetou sa stala odpoveď práve na jednu takúto kritiku, kedy Coelho vyhlásil : "Knihy, ktoré píšem, píšem pre seba. Je na každom jednom čitateľovi, či sa mu bude kniha páčiť a či si ju kúpi." Tieto jeho reakcie naznačujú jeho nadhľad, ktorý prezentuje aj v svojich knihách.

V roku 1996 založil Paulo Coelho inštitút, kde sa zameriava na pomoc sociálne slabším deťom a starým ľuďom. Je ženatý a so svojou manželkou, umelkyňou Christina Oiticica žije vo Francúzsku. V súčasnosti sa venuje aj svojmu blogu, na ktorý pravidelne prispieva svoje úvahy o živote.

Oficiálna webstránka : www.paulocoelhoblog.com