Og Mandino

04.06.2021

V roku 1976, ako päťdesiatdvaročný, šokoval vydavateľský priemysel rezignáciou na svoju predsednícku pozíciu v časopise Success Unlimited, aby sa celý svoj čas venoval písaniu a prednášaniu. Tisíce ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev otvorene pripísali Ogovi Mandinovi obrátenie ich životov a za zázrak, ktorý našli v jeho slovách.

Princípy, ktoré Og Mandino učí, sú vyskúšané a vyskúšané v jeho vlastnom živote. Mnohí sú prekvapení, že v 35 rokoch bol Og putujúcim opusteným krajom - beznádejný alkoholik, ktorý takmer posledných pár dolárov minul na samovražednú zbraň.  Do 10 rokov na základe princípov, ktoré sa naučil, bol výkonným redaktorom časopisu Success Unlimited Magazine a publikovaným autorom jeho prvého bestselleru Najväčší obchodník na svete. Keď sa naučil zručnosti a postoje, ktoré mu pomohli uspieť, Og sa usiloval podeliť sa o ne so svetom. To viedlo k ďalším knihám, prednáškam a rečovým prejavom. Do jeho smrti patril k najvyhľadávanejším rečníkom na svete.

Zo šestnástich kníh inšpirácie, lásky a múdrosti Oga Mandina sa po celom svete predalo viac ako 36 miliónov výtlačkov v osemnástich rôznych jazykoch, čo bolo najviac v histórií hneď po Biblii. Bol prvým nositeľom zlatých medailí Napoleona Hilla za literárne úspechy a bol nazvaný "Najväčším spisovateľom na svete".