Mark Manson

19.04.2021

Mark Manson je americký spisovateľ. Jeho knihy obsadili dvakrát prvé miesto v rebríčku New York Times. Celosvetovo sa predalo viac ako 14 miliónov výtlačkov jeho kníh a boli preložené do 65 jazykov. Jeho kniha "Jemné umenie, ako mať veci v p..i" bola podľa Amazonu najčítanejšou knihou za rok 2017. Rôzne články zverejňoval vo viac ako 50 rozličných médiách, ako napríklad CNN, ABC, alebo FOX news.

Jeho príbeh začal vtedy, keď sa ako neúspešný hudobník vybral do sveta. Vzal si len pár osobných vecí a cestoval po celom svete. Na svojom blogu poskytoval čitateľom postrehy z týchto ciest. Tento blog je veľmi populárnym dodnes a navštevuje ho v priemere 15 miliónov ľudí ročne. Zaujímavosťou je, že na svojich stránkach nemá reklamy, a ako sám tvrdí, ani nikdy mať nebude.

Sunday Times opísal jeho tvorbu ako "keď opitý chlap sedí príliš dlho nad filozofickou literatúrou". Sám Mark to však berie ako obrovský kompliment. Tak, ako aj iní autori, aj on prednáša o úspechu vo veľkých nadnárodných spoločnostiach, akými sú napríklad Google, či Facebook.

Oficiálna webstránka : www.markmanson.net