Kellie A. McElhaney

15.05.2021

Kellie McElhaney pôsobí na fakulte Berkeley Haas ako pedagogická pracovníčka a zakladajúca riaditeľka Centra pre rovnosť, rod a vedenie (EGAL). Poslaním spoločnosti EGAL, ktorá bola založená v novembri 2017, je vzdelávať spoločnosti v oblasti podnecovania zmien. McElhaney pomohola rozvinúť koncepciu vodcovstva v oblasti rovnosti a učí ju po celej krajine a po celom svete.

V roku 2003 založila Kellie Centrum pre zodpovedné podnikanie - Haas. Spoločnosť Haas bola časopisom The Financial Times zaradená na prvé miesto na svete v oblasti zodpovedného podnikania. Za túto prácu získala v roku 2013 v spoločnosti Haas cenu Founder and Visionary Award.

McElhaney píše prípadové štúdie spoločností, ktoré investujú do žien a aktívneho vodcovstva (Wal-Mart, Gap, Inc., Boston Consulting Group, Zendesk), a realizuje výskum v oblasti rovnosti, platu, vedomého začlenenia žien do vedenia spoločností a plynulého vodcovstva. McElhaney konzultuje a prednáša o globálnych spoločnostiach a organizáciách po celom svete a pravidelne moderuje TED prednášky. Je matkou dvoch dospievajúcich dcér.

Kategórie