Keď ráno robí deň krajším.

03.04.2021

To, ako sa ráno zobudíme má značný vplyv na to, ako sa budeme cítiť po celý deň.  Článkov o tom, čo ráno robiť sa už popísalo neúrekom, mne sa osvedčilo týchto pár vecí. Rád experimentujem, takže niektoré výsledky sú aj mnou "vedecky" dokázané.

Vstávať v ten istý čas 

Nazval by som to zo začiatku ranná mora. Keď mi prvý krát zazvonil budík o 5,30. To bol srandy kopec, nevedel som ako sa volám, kde som, prečo vlastne zvoní niečo, čo neviem, ani čo je. Ale pokiaľ do toho zakomponujete trocha mechanických pohybov, zrazu ste hore. Neriešte, len vstaňte a pokračujte ďalej. Do kúpeľne, kuchyne, kdekoľvek. TIP : Nastavte si na budenie nejaký príjemný tón, pokiaľ vás budí mobil. Následne si zaveďte ...

Zaveďte si rituál 

 Zavedenie si rituálu(rutiny) znamená to, čo budete robiť dovtedy, kým začnete niečo robiť. Čiže toaleta, zuby, pohár vody, uvarenie kávy, cigaretka, vyjdenie na čerstvý vzduch, prechádzka, jednoducho čokoľvek, pričom nemusíte rozmýšľať. Ono sa to ešte v takú skorú hodinu ani nedá. Robte to, čo  budete časom robiť úplne mechanicky, v rovnakom poradí a vôbec na to už nebudete musieť myslieť. Ja to mám tak že :oblečiem sa, pohár vody, vitamíny, toaleta, prechádzka so psami, psom naložiť jesť, káva, ciga a som nachystaný :-)

Robte niečo, čo Vás baví a na čo máte málo času 

Teraz, keď ste si už absolvovali svoj ranný rituál (bezrozmýšľací), viete prejsť už aj na činnosť, pri ktorej treba zapojiť mozog, alebo telo naplno. Či už si sadnete k práci, začnete cvičiť jogu, pilates, čítať knihu, jednoducho vami zvolenú činnosť, teraz nastal čas, kedy sa jej môžete naplno a ničím nerušený venovať. Pri mojom "výskume" som odhalil, že posteľ nie je vhodná na aktivity typu čítanie a práca. Vždy, keď som vyskúšal čítať, alebo pracovať v posteli, do 10 minút som spal :-). Čiže ideálne miesto - kuchyňa, alebo obývačka.

A toto nemôžem opomenúť !

 Asi pred mesiacom som si uvedomil, že mám už takmer 38 rokov a ja som ešte NIKDY(naozaj nikdy) nevidel celý východ slnka. Normálne že nikdy som si ho ešte nepozrel. Tak si ho teraz vychutnávam každé ráno. Samozrejme, za predpokladu, že nie je zamračené. Jednoducho len sedím, pozerám sa, usmievam sa a som. Nechcem sa tu hrať na nejakého zenbudhistu, ale jednoducho mi tento prírodný úkaz robí dobre. Celé toto divadlo trvá asi 5 minút, ale verím, že keď si ho pozriete naživo, bude to veľmi krásnych a užitočných 5 minút z vášho dňa.

Príjemné vstávanie želám...