John Strelecky

17.05.2021

John Strelecky sa narodil a vyrastal na predmestí Chicaga v štáte Illinois. Ako mladík sníval o tom, že bude dobrodruh a bude cestovať po svete. Takmer desať rokov pôsobil v dvoch a troch zamestnaniach naraz a snažil sa zarobiť dostatok peňazí na zaplatenie školení, aby sa stal pilotom. Po štúdiu na Embry Riddle Aeronautical University a dvojročnej práci bol jeho sen minulosťou kvôli zriedkavému zdravotnému problému.

V snahe nájsť novú cestu životom sa uchádzal o štúdium na prestížnej Kellogg Graduate School of Management na Northwestern University. Bol odmietnutý. Po napísaní listu "Musíte si robiť srandu" na prijímaciu kanceláriu, v ktorom sa zbavil svojich životných frustrácií, sa nasledujúcich šesť mesiacov snažil nájsť nejaký nový svetlý bod svojho života. Na jeho počudovanie dostal po šiestich mesiacoch list, v ktorom mu oznámili, že bol prijatý do školy.

Vo veku 32 rokov  opustil svoj "normálny" život, aby mohol konečne nasledovať svoj sen cestovať po svete. Vydal na ročné dobrodružstvo s batohom po celom svete. Bol to rok, ktorý navždy zmenil jeho život a prvýkrát v živote sa cítil skutočne nažive. Krátko po návrate ho kopla múza, ktorá trvala 21 dní. TZ tohto snaženia vznikla kniha Kaviareň na okraji sveta . Inšpiratívny príbeh bol preložený do 42 jazykov, šesťkrát získal cenu Bestseller roka a inšpiroval viac ako štyri milióny čitateľov po celom svete. A to aj napriek tomu, že ho odmietlo päťdesiatštyri vydavateľov. Úspech tejto prvej knihy ho inšpiroval k ďalšiemu písaniu, vrátane mnohých pokračovaní kaviarní. Ako motivačný rečník usporadúva niekoľko inšpiratívnych prednášok ročne, ktoré navštívia tisíce ľudí z celého sveta. 

Oficiálna webstránka : www.johnstrelecky.com