John Gray

13.05.2021

John Gray je autorom najznámejšej a najdôveryhodnejšej knihy o vzťahoch "Muži sú z Marsu, Ženy sú z Venuše". USA Today uviedol jeho knihu ako jednu z 10 najvplyvnejších kníh posledného štvrťstoročia. V pevnej väzbe to bola najpredávanejšia kniha 90. rokov. Knihy Dr. Graya sú preložené do približne 45 jazykov a sú naďalej bestsellermi vo viac, ako 100 krajinách sveta.

John pomáha mužom a ženám lepšie pochopiť a rešpektovať ich rozdiely v osobných i profesionálnych vzťahoch. Jeho prístup kombinuje špecifické komunikačné techniky so zdravými výživovými voľbami, ktoré vytvárajú chémiu mozgu a tela pre trvalé zdravie, šťastie a šťastný milostný vzťah.

Jeho mnoho kníh, blogov a bezplatných online workshopov na MarsVenus.com poskytuje praktické informácie o zlepšení vzťahov vo všetkých životných etapách. "Obhajca zdravia a optimálnej funkcie mozgu" poskytuje tiež prírodné riešenia prekonávania depresií, úzkosti a stresu.

Objavil sa v talkshow Oprah Winfrey, ako aj v The Dr. Oz Show, TODAY, CBS This Morning, Good Morning America a ďalších. Bol tiež hosťom trojhodinového špeciálu, ktorý usporiadala populárna Barbara Walters.John Gray žije v severnej Kalifornii, kde 34 rokov šťastne zdieľal svoj život so svojou krásnou manželkou Bonnie až do svojej smrti v roku 2018. Majú spolu tri dospelé dcéry a štyri vnúčatá.