Jim Kwik

17.05.2021

Zranenie hlavy z detstva v piatich rokoch mu spôsobilo ťažkosti v škole. Istý čas dokonca veril, že pokiaľ ide o učenie, nikdy nemôže byť taký dobrý ako iné deti. Bol pomalý a sotva prežil školu, ale nikdy neprestal dúfať v lepšie. Keď hovorí o celoživotných študentoch a učení, často hovorí o "superhrdinských mozgoch" a "superveľmociach". Ako dieťa miloval superhrdinov - a komiksy ho zachraňovali, keď konvenčné vzdelávanie nemohlo. Komiksy ho naučili čítať ... a tiež udržiavali jeho sny pri živote, aby jedného dňa tiež našiel svoju vnútornú superveľmoc.

Postupom rokov sa vydal na cestu, aby spoznal svoj mozog. Táto cesta ho viedla k objaveniu rôznych učebných návykov vrátane zrýchlených systémov učenia. Zistil, že bez ohľadu na okolnosti si môžeme znova vybudovať mozog. A potom, čo na sebe pracoval, si uvedomil, že mozog nie je nemenný a slabý ... len potrebuje lepšiu príručku pre majiteľa. Posledných 25 rokov strávil tým, že ľuďom pomáhal zlepšovať ich pamäť, učiť sa rýchlo čítať, zdokonaľovať ich rozhodovacie schopnosti a uvoľňovať ich "supermozgy".

Počas svojej kariéry zdieľal tieto techniky so študentmi na univerzitách ako NY University, Harvard, Columbia, či Stanford. Úzko spolupracoval aj so spoločnosťami ako Nike, GE a Zappos, pomohol ich vedúcim pracovníkom a zamestnancom vyťažiť z práce a života maximum. Dokonca pracoval aj pre spoločnosti ako SpaceX a Virgin, ktoré vlastnia miliardárski géniovia ako Richard Branson a Elon Musk. 

Kategórie