Charles Duhigg - Sila zvyku

09.03.2021

Autor podrobne analyzuje dôležitosť zvykov a návykov ako takých. Po prečítaní knihy ešte lepšie chápem vetu "Zvyk je železná košeľa". Kniha je plná faktov o správaní sa jednotlivcov, ale aj veľkých firiem či organizácií na základe zvykov a ako ich správanie ovplyvňuje úspech, či neúspech športových tímov, zamestnancov firiem, ale aj obyčajných ľudí v bežnom živote.

Dá sa zmenou zvykov dosiahnuť taká úžasná zmena? Podceňujeme v bežnom živote silu zvykov? Myslím, že z vlastnej skúsenosti dávam za pravdu autorovi a konštatujem... Že odpoveď na obe otázky je ÁNO.
V knihe autor ponúka aj prehľadný návod, ako pracovať na vybudovaní si "dobrých zvykov" a v duchu tej istej filozofie ponúka čitateľovi aj pohľad na to, ako pracovať so svojimi "zlozvykmi".

Všetky knihy v našej ponuke od Charlesa Duhigga :

Kategórie

O autorovi

Charles Duhigg je americký spisovateľ a novinár. V minulosti pracoval ako novinár pre New York Times, v súčasnosti pracuje ako prispievateľ vo svojej vlastnej rubrike s názvom iEconomy, v ktorej sa zaoberá fenoménom Apple.

Jeho diela sú zamerané na to, ako zvyky formujú náš osobný život, spoločnosť a prácu. Vyštudoval Harvardskú univerzitu a predtým ako sa stal novinárom a spisovateľom prešiel rôznymi zamestnaniami. Jeho prvým ozajstným zamestnaním po škole bol poslíček na bicykli.

V súčasnosti je aktívny aj v prednášaní na prestížnych amerických univerzitách a taktiež poskytuje svoje služby firemnej klientele. Zameriava sa najmä na produktivitu nielen v pracovnom, ale aj v osobnom živote.

Oficiálna webstránka : www.charlesduhigg.com

Ostatné knihy v našej ponuke na tému životný štýl.

Kategórie