Charles Duhigg - Rozumnejšie, rýchlejšie, lepšie

09.03.2021

Kniha určená najmä pre manažérov, alebo ľudí, ktorí vedú tím ľudí. Autor v nej analyzuje najmä správanie tímov a jednotlivcov v určitých kritických situáciách. Sleduje, ako sa postojom a zmenami riadiacich pracovníkov mení aj správanie sa ľudí. Uvádza príklady, kedy a akými metódami sa začali diať v organizáciách veľké zmeny. Ako napríklad sa stala z jednej z najhorších pobočiek výrobcu automobilov jedna z najúspešnejších tovární Toyoty.

Vyzdvihuje dôležitosť známeho systému SMART a dokazuje, ako je ho možné ešte vylepšiť. Zdôrazňuje a rozoberá v knihe dôležité vlastnosti ako sú sústredenosť, cieľavedomosť a dôležitosť vedenia ľudí. 

Všetky knihy v našej ponuke od Charlesa Duhigga :

Kategórie

O autorovi

Charles Duhigg je americký spisovateľ a novinár. V minulosti pracoval ako novinár pre New York Times, v súčasnosti pracuje ako prispievateľ vo svojej vlastnej rubrike s názvom iEconomy, v ktorej sa zaoberá fenoménom Apple.

Jeho diela sú zamerané na to, ako zvyky formujú náš osobný život, spoločnosť a prácu. Vyštudoval Harvardskú univerzitu a predtým ako sa stal novinárom a spisovateľom prešiel rôznymi zamestnaniami. Jeho prvým ozajstným zamestnaním po škole bol poslíček na bicykli.

V súčasnosti je aktívny aj v prednášaní na prestížnych amerických univerzitách a taktiež poskytuje svoje služby firemnej klientele. Zameriava sa najmä na produktivitu nielen v pracovnom, ale aj v osobnom živote.

Oficiálna webstránka : www.charlesduhigg.com

Ostatné knihy v našej ponuke na tému životný štýl.

Kategórie