Chade-Meng Tan

03.06.2021

Chade-Meng Tan (Meng) je ocenený inžinier, medzinárodný najpredávanejší autor, filmový producent a filantrop. Je spolupredsedom organizácie One Billion Acts of Peace, ktorú nominoval arcibiskup Desmond Tutu a ďalších sedem laureátov Nobelovej ceny na Nobelovu cenu za mier. Bol tiež výkonným producentom filmu Walk With Me a profesorom na škole verejnej politiky Lee Kuan Yew na Singapurskej národnej univerzite. Spoluzakladal Inštitút Search Inside Yourself (SIYLI, vyslovovaný ako "hlúpy"). Vo veku 45 rokov odišiel do dôchodku zo spoločnosti Google ako jej spolupracovník.

Meng viedol vytvorenie priekopníckeho kurzu emočnej inteligencie založeného na všímavosti v spoločnosti Google s názvom Search Inside Yourself, ktorý bol uvedený na titulnej stránke nedeľnej obchodnej rubriky New York Times. "Search Inside Yourself" je tiež názov prvej Mengovej najpredávanejšej knihy New York Times, ktorú schválili svetoví lídri, ako napríklad americký prezident Jimmy Carter, obchodní lídri ako Eric Schmidt z Google a duchovní vodcovia ako dalajláma. Meng dúfa, že program Search Inside Yourself nakoniec zmysluplným spôsobom prispeje k svetovému mieru.

Meng predniesol na pôde OSN prejav TED o súcite a v Bielom dome hovoril o rozvoji láskavosti. Jeho osobné motto je: "Život je príliš dôležitý na to, aby sa dal brať vážne". Meng dúfa, že sa každé pracovisko na svete sa stane studňou šťastia a osvietenia.

Oficiálna webstránka : www.chademeng.com

Kategórie