Amy Morin

16.04.2021

Amy Morin je úspešná psychologička, koučka a motivačná rečníčka. V živote to však nemala jednoduché. Ako 23 ročnej jej zomrela matka a hneď tri roky na to manžel. Ako sama hovorí, bolo to jej najťažšie obdobie v živote, ale posunulo ju to veľmi vysoko.

Učí ľudí vyťažiť zo seba maximum, aj napriek nepriazni osudu. Venuje sa štúdiom mentálne silných ľudí a študuje, ktoré veci nerobia v porovnaní s inými ľuďmi. Už jej prvú knihu, "Čo mentálne silní ľudia nerobia" zaradil Wall street journal k bestsellerom a objavila sa v knižniciach mnohých fanúšikov tohto typu literatúry.

Pre tento rok chystá Amy aj vydanie novej knihy, "Čo robia mentálne silné deti" na ktorú sa už veľmi tešíme. Mala by v USA vyjsť v Apríli 2021. Popri kariére spisovateľky a psychoterapeutky prednáša na mnohých univerzitám a je častým hosťom prestížnych talkshows. Objavila sa už aj v magazínoch ako napríklad Forbes, alebo Guardian.

Aktívna je aj na sociálnych sieťach, najmä produkovaním svojich vlastných podcastov s názvom Podcast mentálne silných ľudí. Jej vidá na Youtube (obzvlášť video z TEDX z roku 2015) dosahujú stále mimoriadnu sledovanosť.

Oficiálna webstránka : www.amymorinlcsw.com